3 מכשירי פילאטיס ותרגילים שניתן לעשות באמצעותם

ציוד פילאטיס

מכשירי הפילאטיס השונים הומצאו על ידי ג'וזף פילאטיס, מייסד טכניקת התרגול והשיקום הקרויה על שמו. מכשירים אלו מבוססים על עיקרון התנגדות הגוף ורבים מהם מיועדים לצרכי תרגול המתבצע בשכיבה או ישיבה כאשר הגוף נתמך במכשיר.

ציוד פילאטיס

מכשירים אלו משווקים כיום על ידי חברות וספקים העוסקים בתחום שיווק ציוד לחדר כושר וניתן לרכוש אותם גם באמצעות רכישה ישירה של המכשירים השונים לבית הלקוח. בשורות הבאות נציג בפניכם 3 מכשירי פילאטיס אותם תוכלו לרכוש במסגרת רכישה ישירה לביתכם ולעשות בהם שימוש מגוון במסגרת תרגילי אימון פילאטיס.

 

  1. כיסאות פילאטיס- כיסאות הפילאטיס הן למעשה כיסאות תרגול אשר תוכננו על מנת לחזק קבוצות שרירים שאינן מופעלות ביתר קלות באמצעות מכשירי פילאטיס אחרים. כיסאות אלו הינם ניידים והם אינם תופסים מקום גדול בחלל בו הם מוצבים ולכן הם אידיאליים לצרכי אימון ביתי כחלק משלים לאימוני הפילאטיס אותם אתם מקיימים בחדר הכושר.
  2. מזרני פילאטיס- סוג נוסף של מכשור פילאטיס המיועד לצרכי שימוש ביתיים הינו מזרן הפילאטיס המגיע בעוביים שונים. מזרן זה מיועד לצרכי תרגול תרגילי פילאטיס בכל מקום ובכל שעה והם מוכרים גם תחת השם הגנרי של מזרני יוגה.
  3. כדורי פילאטיס- אביזר זה מיועד אף הוא למטרות אימון פילאטיס ביתי. כדורי הפילאטיס מגיעים בגדלים שונים כאשר הכדור הגדול ביותר משמש בעיקר נשים הרות במהלך תקופת ההיריון והלידה והוא מיועד למטרות שיפור שיווי המשקל. כדורי פילאטיס קטנים יותר מיועדים לצרכי תמיכה והקלה על הגוף בעת ביצוע תרגילי פילאטיס מסוימים כאשר השימוש בהם מיועד לצרכי תמיכה לגב העליון או לאזור האגן.

תרגילים לביצוע באמצעות מכשירי הפילאטיס הביתיים

באמצעות כדורי הפילאטיס תוכלו לבצע תרגילים שונים המיועדים לצרכי חיזוק עבודת הרגליים ושיפור שיווי המשקל. בין יתר סוגי התרגילים אותם ניתן לקיים באמצעות כדור פילאטיס גדול הידוע בכינוי: פיטבול תמצאו: תרגיל כפיפות בטן בשכיבה על הכדור תוך הצבת רגליים יציבות ומכופפות על הקרקע, תרגיל כפיפה צידית במסגרתו הכדור מונח בין רגליכם ואתם נדרשים להזיז את הכדור מצד אחד למרכז הגוף כאשר הידיים נותרות מיושרות על גבי מזרן הפילאטיס, תרגיל גלגול אגן במסגרתו אתם עולים על הכדור עם רגליים מקבילות זו לזו כאשר הגוף נתמך באמצעות הידיים המונחות על גבי המזרן ופעולת קירוב הברכיים לחזה כאשר הרגליים מגללים את הכדור.

לסיכום, מכשירי הפילאטיס הביתיים מהווים אמצעי תרגול נוח ליישום תרגילי פילאטיס שונים המיועדים לכל אחד ואחת מכם.