שמירה על גזרה נאה והופעה מצודדות בעזרת פילאטיס

המטרה של רבות מאתנו, עם כל שנה שעוברת, היא לשמור על הגזרה וההופעה שלנו

לשמור על הגזרה ועל המראה שלנו, ככל שהשנים עוברות, זו לא משימה פשוטה כל כך. אנחנו משקיעים בכך את מרב המאמצים שלנו, ובוחרים כל אחד ואחת מאתנו בסוג אורח החיים והפעילות הגופנית המתאימה לנו ביותר. עבור רבים מאתנו, הבחירה המוצדקת היא כמובן פילאטיס – השיטה אותה המציא הגרמני ג'וזף פילאטיס לפני עשרות שנים, שהלכה וצברה פופולאריות עם השנים, ונדמה כאילו הולכת וצוברת עוד ועוד אנשים שמבינים שמדובר בשיטה איכותית במיוחד לשמירה על הגזרה שלנו, חיזוק שרירים, והגעה למצב גופני ואסתטי איכותי במיוחד עם אימונים איכותיים. עם זאת, כמובן שלא מדובר בשיטה היחידה, וגם עבור מי שמתרגל אותה על בסיס קבוע יש להקפיד על אורח חיים בריא ושלם שכולל את כל מה שיש לעשות בכדי לשמור על הגזרה הנאה שלנו ועל ההופעה המצודדת שלנו – ואנחנו כאן עם כמה מפתחות חשובים למשימה חשובה זו.

כמה מפתחות לשמירה על הגזרה הנאה וההופעה המצודדות שלנו – פילאטיס ומפתחות אחרים

  • אימון גופני – האימון הגופני שבו נתמקד, כמובן, הוא פילאטיס. פילאטיס היא שיטה ששמה דגש על פעולות יום יומיות שמתבצעות במינימום מאמץ, לשחיקה מינימלית של הגוף ושמירה עליו לאורך זמן. את המטרה הזו משיגים באמצעות סדרה של אימונים ותרגילים שמטרתם הפעלת השרירים המייצבים, כך שהגוף יתרגל לגיוס השרירים הללו בצורה הנכונה והיעילה ביותר בכל פעולה יום יומית. לרוב, אימון הפילאטיס שומר על קשת טבעית נכונה של הגוף, תוך חזרה קצרה על התרגילים מספר רב של פעמים – בשמירה על עקרונות של ריכוז, שליטה, מרכז, זרימה, דיוק ונשימה. בשמירה על אימון איכותי בשיטה זו, ניתן לשמור על המראה שלנו לאורך זמן רב ביותר – כאשר אימון הפילאטיס מתאים לגילאים צעירים ומבוגרים גם יחד לשמירה על הגזרה ועל המראה שלנו.
  • תזונה – התזונה שלנו היא כמובן אחד המרכיבים המשמעותיים ביותר בשמירה על הגזרה ועל ההופעה שלנו. חשוב להבין שעקרונות התזונה המודרניים מכירים בצרכים הקולינריים הבסיסיים של הגוף, וגם של הנפש, כאשר הדגש החשוב ביותר הוא לשמור על איזון – לא להגביל את עצמנו במצבים מיוחדים, ולדעת לאזן את המינרלים השונים אותם הגוף שלנו צורך באופן שגרתי.
  • אסתטיקה דנטלית – חלק משמעותי במיוחד בשמירה על ההופעה המצודדת שלנו לאורך זמן הוא הקפדה על אסתטיקה דנטלית , תוך שמירה על השיניים שלנו מטופלות ומתוחזקות לאורך זמן. מעבר לחשיבות הבריאותית של מטרה זו, יש לה גם חשיבות אסתטית ראשונה במעלה, כפי שכל מי שסובל מבעיות שיניים מהותיות יודע להעיד היטב. המפתחות כאן הם שמירה על צחצוח נכון ושגרת טיפולים ובדיקות בריאה.

אורח חיים בריא הוא אורח חיים שבו אנחנו נראים ומרגישים טוב יותר

הקפדה על אורח חיים בריא מקיפה לא רק אימון גופני נקודתי כמו פילאטיס – אלא הקפדה על כל חלק מאורח החיים שלנו, מצחצוח השיניים ועד הפעולות השגרתיות ביותר שלנו.