קסם הפילאטיס

מאמנת כושר אישית

כיום, בעידן בו אנשים שוכרים את שירותיה של מאמנת כושר אישית ומקפידים על תזונה בריאה והורדת מתחים, פילאטיס מתקבל בזרועות פתוחות. למעשה, נראה שמדי שנה יותר ויותר אנשים נרשמים אל אותה שיטת אימון שמשלבת מרכיבים מעולם הכושר ומעולם היוגה. מעוניינים לדעת מהו פילאטיס? התחילו לקרוא!

 

ממציא הפילאטיס

יוזף הוברטוס פילאטיס הגרמני הוא אותו אדם שהמציא את שיטת הפילאטיס הידועה. הקו המנחה של המצאת שיטה זו היה איזון הגוף והנפש. פילאטיס האמין שהחיים המודרניים , טכניקת נשימה לא נכונה ויציבות לא תקינה מובילים לבעיות בריאות שונות. הפתרון של פילאטיס היה בניית סדרת תרגילים פיזיים. המטרה העיקרית של תרגילים אלו היא לשפר את היציבה, שיווי המשקל, הגמישות, הכוח, יכולת הנשימה של המאומן ותפקודם של האיברים הפנימיים שלו. סדרת התרגילים של פילאטיס משמשת כיום אנשים רבים מכל רחבי העולם.

 

תרגילי הפילאטיס

סדרת התרגילים מצליחים להפעיל את השרירים המייצבים והמאמן מלמד באמצעותם את המאומן כיצד לגייס את השריר הנכון לכל תנועה אותה מבצע הגוף. בזכות הפילאטיס אנשים זוכים בגמישות, יציבות, טווח תנועה גדול יותר. התרגול העיקרי הוא של השרירים המייצבים, אותם שרירים שממוקמים קרוב למפרקי הגוף, ברצפת האגן וסביב החוליות. בפילאטיס מאמינים שתרגול של שרירים אלו יאפשר עומס מיותר על חלקים אחרים בגוף האדם. בשורה התחתונה, כל אדם שמעוניין לדעת מהם אותם שרירים עליהם עובדים בפילאטיס בוודאי ישמח לקרוא שהעבודה היא על שרירי היציבה ושרירי הליבה. חלק מהתרגילים המוכרים ביותר ואלו המאפיינים את הפילאטיס הם תרגילי הרול אפ ורול דאון ותרגיל הברידג'ינג.

 

חשוב לדעת על פילאטיס

פילאטיס ניתן לתרגול באמצעות מכשירים מיוחדים או ללא מכשירים כלל. נכון להיום רוב שיעורי הפילאטיס נעשים בקבוצות אך הם שווי ערך לאותו שיעור אישי אותו מציעה מאמנת כושר אישית, שכן כל אחד מבצע את התרגילים לבד ואינו מושפע מרמת הכושר של האחרים. העקרונות המנחים של הפילאטיס הם זרימה, ריכוז, שליטה, נשימה נכונה, הפרדה ודייקנות. היתרונות של שיטה זו רבים ואנשים רבים מספרים שתרגול פילאטיס הקל על כאבי הגב מהם הם סבלו ושגופם נעשה גמיש יותר וחזק יותר. מסיבה זו אנשים שמתרגלים פילאטיס בקביעות הם לעיתים אנשים שמפתחים גמישות וחוזק, שני דברים שעוזרים במידה רבה למניעת פציעות שונות. בנוסף, תרגילי הפילאטיס עוזרים לעיצוב הגוף, אידיאליים גם במקרה של שיקום מפציעות ומחלות שונות, אפשריים גם לנשים בהיריון וכן לנשים לאחר לידה.

 

פילאטיס מכשירים בדומה לאימון כושר אישי מאפשר את תשומת ליבה של המדריכה שכן העבודה היא בקבוצה קטנה, דבר המאפשר רמות דיוק גבוהות יותר.
מאמנת כושר אישית