כל הטוב שבפילאטיס

כולם מאוד משבחים את יעילותו של הפילאטיס, ואת העובדה שהוא מביא לתוצאות מצוינות כבר לאחר מספר שיעורים; אומרים שהוא מאוד תורם להרגשה הכללית, למרות שלא תמיד יודעים להסביר את זה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן – לספר לכם על כל הטוב שיש בו, בפילאטיס, ולהגיד לכם שכדאי לכם לנסות ולבדוק אם הוא טוב גם לכם.

עבודה על השרירים המייצבים

יכול להיות שכבר שמעתם, שהפילאטיס עובד על השרירים המייצבים ולא על שרירי התנועה – וזה נכון לחלוטין. כדי להבין למה זה טוב נסביר, כי השרירים המייצבים הם אלה שנמצאים בעומק הגף, הכי קרוב לעצמות, ועליהם נשענים שרירי התנועה והעור גם יחד. ברגע שהשרירים המייצבים חזקים וארוכים, שרירי התנועה מתחזקים ומתארכים איתם, ואז הרבה יותר קל לבצע תנועות במרחב בלי למתוח את השרירים או לפגוע בהם בכל צורה אחרת.

שיפור היציבה

בגלל העובדה שבמהלך שיעורי פילאטיס עובדים על השרירים המייצבים, משפרים באופן כמעט אוטומטי גם את היציבה. התוצאה – יציבה זקופה יותר ונכונה יותר, שמסייעת בשמירה על בריאות הגב והברכיים. כך, בעבודה מאומצת קצרה על שרירים מסוימים, משיגים גם חיזוק, גם הארכה וגם תמיכה נכונה בגוף, שמשפרת מאוד את היציבה.

הרגשה כללית טובה יותר

כשמתרגלים פילאטיס, מרגישים הרבה יותר טוב – וזאת עובדה. אם תשאלו אנשים שמתאמנים, סביר מאוד להניח שרובם המכריע יגידו שהם מרגישים הרבה יותר טוב מאז שהחלו להתאמן, ויהיו שיגידו שהם מרגישים זקופים וגבוהים יותר. ההרגשה הכללית הטובה היא תוצאה של אימון גופני בכלל, כי כל אימן גופני גורם לשחרור של אנדורפינים – חומרים הנמצאים במוח ומשפרים מאוד את מצב הרוח, אבל כשמתרגלים דווקא פילאטיס מרגישים טוב גם בגלל התחושה שהתרגילים עצמם משאירים אחריהם בגוף – תחושה של זקיפות קומה ושל רוממות רוח כאחד.

אם לסכם

אפשר בהחלט להגיד, שהפילאטיס הוא שיטת אימון מיוחדת ומצוינת, אשר בזכות השילוב בין עבודה מאסיבית על קבוצות שרירים חשובות ביותר ונשימות נכונות – גורמת למתאמנים להרגיש הרבה יותר טוב. זה נכון גם לגבי פילאטיס רצפה וגם לגבי פילאטיס מכשירים, כך שכל מה שנשאר לכם לעשות הוא לבחור את התרגול שמתאים לכם יותר.

חשוב, כמובן, לתרגל פילאטיס רק במכון מורשה המעסיק מדריכים מוסמכים ומנוסים, אשר יבטיחו ככל שרק ניתן שתבצעו את התרגילים כמו שצריך ושתצליחו להפיק מהאימון את המרב והמיטב גם יחד. או בקיצור – תנסו. רוב הסיכויים שתיהנו!