הדרכת פילאטיס מכשירים

מה זה פילאטיס מכשירים?

לפני שנסביר מה זה אומר פילאטיס מכשירים, חשוב שנבין מאיפה הגיע בכלל המושג ומה משמעותו. למעשה זו שיטה שפיתח ג'וזף פילאטיס שהיה מומחה באנטומיה ובפיתוח הגוף. היא שיטה זו מתמקדת בחיזוק שרירי היציבה בגוף, דהיינו השרירים העמוקים עליהם נשענים השרירים שעליהם אנו עובדים באימוני כושר אחרים. השיטה מבוססת גם על ריכוז ונשימות נכונות להשגת תוצאה מיטבית. הפילאטיס מומלץ לנשים בהריון, אנשים המעוניינים לשפר את החיטוב והיציבה של גופם, לחולים המשתקמים מפציעה פיזית או נפשית ולכל אחד המעוניין מסיבותיו שלו להצטרף. פילאטיס מכשירים מהווה למעשה את שדרוגה של השיטה הרגילה בעזרת שימוש במכשירים מיוחדים, המשתלבים באימון ומסייעים עוד יותר בחיזוק הספציפי של שרירי היציבה השונים. בין המכשירים השונים ניתן למנות גומיות מקצועיות, מיטות, כיסאות, מכשירי קשת ועוד. חשוב לעבור את האימון אצל מדריך מוסמך שעבר קורס מדריכי פילאטיס מכשירים, על מנת להגיע לתוצאה המיטבית ולהימנע מנזקים.

מרכיבי קורס הדרכת פילאטיס מכשירים

חזרה אל יסודות הפילאטיס – הבסיס לכל קורס מדריכי פילאטיס מכשירים, הוא בהבנה מעמיקה של שורשי התחום. מעבר לרכיב המעשי והמרכזי של הקורס, רוב הקורסים מציעים גם שיעורים בהם נלמדת ההיסטוריה של השיטה מרגע המצאתה ועד לפופולאריות שצברה בימינו והעקרונות הפילוסופיים והפסיכולוגיים שעומדים מאחורי הפילאטיס. כמו כן, נלמדים גם מקצוע האנטומיה, בדגש על שרירי היציבה והאופן בו תרגילים שונים מחזקים כל שריר.
התנסות בכל סוגי המכשירים – היכרות עם כל סוגי מכשירי הפילאטיס היא המרכיב החיוני ובעל הנפח הרב ביותר. במהלך הקורס, מתמקדים בכל מפגש במכשיר אחר ולומדים כיצד לעשות בו את השימוש המיטבי. בנוסף, נלמד כיצד להשתמש בכל מכשיר בצורות שונות כך שיהיה אפשר להיעזר בו עבור תלמידים שונים עם צרכים ומבני גוף מגוונים. עולם מכשירי הפילאטיס רק הולך וגדל בשנים האחרונות ולכן השתלמות במכשירים החדשים מהווה גם היא חלק חשוב של הקורס.
תרגול עצמי  – אין דבר כזה מדריך פילאטיס שאינו תלמיד בעצמו. בניגוד למקצועות אחרים, בהוראה קיים מרכיב מהותי של ניסיון אישי והדגמה לתלמידים. מסיבה זו, בקורס, ניתן זמן רב לתרגול עצמאי או בקבוצות.

קורסים להדרכת פילאטיס מכשירים

מגוון רחב של מכוני סטודיו ומכללות מציעים כיום השתתפות בקורס מדריכי פילאטיס מכשירים, וכל מה שצריך הוא שיטוט קצר באינטרנט למציאת מקום באזור מגוריכם. המגוון הוא רחב ויכול לבלבל ולכן לפני שאתם ממהרים להירשם לקורס בעלות של אלפי שקלים, חשוב לבדוק היטב את איכות ההוראה בו, מה כולל כל קורס וכמובן – מי מעביר אותו. רוב הקורסים מזכים את המסיימים בתעודת הדרכת פילאטיס מכשירים, אך לא כל התעודות זהות ולא בכל המכונים מקבלים תעודות של האגודות המקצועיות הבינלאומיות, ולכן חשוב לבדוק גם את נושא התעודה המקצועית.