בידוד תרמי למכון כושר

בידוד תרמי מבוצע בענף הבנייה על ידי שימוש בחומרי בנייה מסוימים. הבידוד חשוב לצורך השגת נוחות תרמית והוא קריטי במקומות סגורים כמו מכוני כושר. בנוסף, הבידוד מוכיח את יעילותו לכל אורך השנה ולא רק בחורף.

הנה למשל כמה מאפיינים של מכוני כושר שאליהם צריך להתייחס כאשר בוחרים פתרונות בידוד תרמי:

א. תנועת אנשים במכוני כושר – מכוני כושר מקבלים אליהם עשרות ולעיתים מאות אנשים ביום. אלו מקומות שבהם יש תנועה ערה של אנשים מכיוון החוץ והפנים וליהפך, בחלק מהם יש מקלחות והם פועלים בשעות שונות של היום עם טמפרטורות שעולות כתוצאה מחום הגוף.

ב. חומרי בידוד – פעילות גופנית בתוך מכוני כושר חושפת את המתאמנים לסכנות מסוימות. הדרך למנוע את הסכנות הללו במסגרת בידוד תרמי היא להשתמש בחומרים מתאימים. את חומרי הבידוד המיושמים במכוני כושר בארץ ניתן למנות על שתי קבוצות: לוחות פוליסטרין מוקצף ופוליאוריתן מוקצף.

ג. מניעת פגיעה בשגרת האימון – אדם שנרשם לחדר כושר ובונה תכנית אימונים מצפה שהוא יהיה זמין עבורו. במידה ובוחרים לשפץ את מכוני הכושר או לשפר את הבידוד אחרי שהוא כבר פועל, חייבים לבדוק שאין פגיעה בשגרת האימון של הלקוחות. זו סוגיה ייחודית למכוני כושר והיא כמעט לא קיימת בשאר ענפי הבנייה, בתחום השיפוצים או בדירות חדשות.

ביצוע בידוד לפי התקן הישראלי

הדרך הכי טובה לשפר את היעילות של בידוד תרמי במכוני כושר היא להכיר את התקן הישראלי. התקן מגדיר את הדרישות המינימאליות עבור בידוד של רכיבי המעטפת החיצונית, הוא מאפשר להבטיח נוחות תרמית גם במכוני כושר צפופים והוא מצמצם את סכנת העיבוי. כמו כן, שמירה על התקן חיונית עבור מכוני כושר כי היא מאפשרת להם להגדיל את החיסכון באנרגיה.

חברה מקצועית שמכירה את התחום של בידוד תרמי יכולה לבצע אותו גם במכוני כושר. רצוי לבדוק מה רמת הניסיון של החברה, לקבל עליה המלצות ולתאם פגישה עם נציגיה. כך ניתן לשמוע הצעת מחיר מסודרת ולשאול על מאפייני הבידוד תוך כדי פעילות מכון הכושר.