איזה ציוד כושר וספורט מצריך אימון פילאטיס ?

מהו המקור של אימון הפילאטיס ועל שם מי הוא נקרא

אימוני הפילאטיס הפכו בשנים האחרונות לטרנד חם בעולם האימונים האישיים, הן למטרות ספורטיביות והן למטרות הורדה במשקל.
כמעט קשה לדמיין, כי ספורט הפילאטיס, אשר מהווה חלק גדול כל כך בשגרת חייהם של מתאמנים רבים, החל את דרכו רק לאחר מלחמת העולם.
ממציא אימוני הפילאטיס, יוזף פילאטיס אשר הקנה להם את שמם, האמין באידיאל הגוף ושלמותו על פי הפילוסופיה היוונית.
לשיטתו, הסיבה למרבית חוליי האדם היא יציבה והתנהלות לא נכונה עם גופם. במלחמת העולם הראשונה, יוזף שהתגורר בלונדון נכלא בשל היותו גרמני.
בשנות השבי שלו, אימן יוזף את הכלואים האחרים בפיתוח גוף ובאגרוף, ואף החל לסייע בטיפול בחולים במחנות.
כך החל לפתח את שיטת הפילאטיס, אשר נועדה לחיזוק וטיפול אקטיבי במחלות שונות.

איזה ציוד ייעודי מצריך אימון פילאטיס

אימוני פילאטיס כיום, הינם שונים למדי מהאימונים המקוריים אותם העביר יוזף, אך בנויים ביסודותיהם על אותו עקרון מנחה של לימוד שימוש נכון בגוף וחיזוקו. האימונים המודרניים נחלקו למספר זרמים מרכזיים, אשר עושים שימוש בציוד כושר לפילאטיס כחלק מהתהליך. ציוד זה משתנה מסגנון לסגנון, אך באופן כוללני ניתן לכלול בו את הפריטים הבאים:

• מיטת פילאטיס: מיטת פילאטיס מאפשרת אימונים מגוונים המתבצעים תוך שימוש במשקל המתאמן לשם התנגדות. אימונים העושים שימוש במשקל הגוף, הינם באופן כללי בריאים יותר מהאלטרנטיבות, מאחר והם מסייעים למתעמל להכיר את גופו טוב יותר, ולא להעמיס על שריריו יתר על המידה (דבר הגורר פציעות הנפוצות באימוני משקולות). המיטה הינה ציוד כושר לפילאטיס וייחודי לתחום, ומורכבת מקפיצים ובוכנות, המאפשרות עבודה כוללת על שרירי הגוף.
• ציוד כללי: ישנם מספר פריטי ציוד כושר לפילאטיס המשמשים הן לאימונים במכונים מוסמכים והן לאימוני בית. ציוד זה כולל רצועות כושר, אשר מחולקות לפי קושי המתיחה ומאפשרות עבודה איטית ויעילה על מספר רב של קבוצות שריר, מזרון ייעודי הדומה למזרן היוגה המוכר המאפשר ביצוע שלל תרגילים על גבי הרצפה, ועוד.

חשוב שציוד הפילאטיס הנרכש יגיע מספק אמין ומומחה

רכישת ציוד ספורט הינה רכישה בעייתית במקצת. אנו רגילים כחלק משגרת הקניות שלנו, לחפש תמיד את המוצר הזול והמשתלם ביותר.
עם זאת, ציוד המשמש לעבודה של שרירי הגוף, על אחת כמה וכמה באימון בעל אוריינטציה בריאותית כגון פילאטיס, חייב לעמוד בסטנדרט גבוה של איכות. ציוד כושר לפילאטיס באיכות ירודה, עשוי להוביל לפגיעה במתאמנים, ולהחמרה של פגיעתם הראשונית. לכן, כל מכון (על אחת כמה וכמה כזה העוסק בשיקום וטיפול) חייב להצטייד בציוד כושר לפילאטיס ברמה הגבוהה ביותר על מנת לשמור על המתאמנים. ציוד זה צריך להרכש אך ורק מספק אמין ומומחה.

לרכישת ציוד לפילאטיס